Ботев Пловдив постигна обрат за убедителна победа над Пирин

"Канарчетата" допуснаха гол в 30-ата секунда, но стигнаха до трите точки

16:54, 25.11.2023
Самуел Акере Ботев Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив Пирин Благоевград в мач от 18-ия кръг в Първа лига. "Канарчетата" допуснаха гол в 30-ата секунда, но стигнаха до трите точки.

Гостите откриха резултата в двубоя след само 30 секунди игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Юго Комано стреля от движение от вътрешността на наказателното поле за 1:0.

"Канарчетата" възобновиха равенството в 20-ата минута. Самуел Акере отправи плътен удар извън наказателното поле и изравни.

Второто полувреме също започна със светкавичен гол, този път за домакините. 53 секунди след подновяването на играта Самуел Акере удвои головата си сметка и завърши обрата за пловдивчани.

В добавеното време на срещата Мартин Секулич се разписа 4 минути, след като се появи в игра на мястото на Антоан Бароан.

Ботев Пловдив заема 9-ата позиция в класирането с актив от 23 точки. Пирин се намира на 14-ото място в подреждането с 15 пункта.