Врачани играха с човек по-малко над 40 минути

22:04, 26.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ботев Враца Пирин Благоевград
Снимка: Startphoto.bg

Ботев Враца победи Пирин Благоевград с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Врачани стигнаха до успеха след обрат.

Възпитаниците на Александър Бабич упражниха домакински натиск на стадион "Христо Ботев" в Благоевград и откриха резултата в 8-ата минута. Иван Тасев се озова сам срещу вратаря и стреля в далечния ъгъл за 1:0.

В добавеното време на първото полувреме гостите възобновиха равенството. Мартин Ачков бе точен от пряк свободен удар.

След почивката играчите на Христо Янев стигнаха до обрат. Мартин Смоленски се разписа с удар по земя от вътрешността на наказателното поле.

В 54-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Брайън Мендоса бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Данило Полонский.

В продължението на втората част врачани получиха дузпа за нарушение срещу резервата Даниел Генов. Главният арбитър Иво Андреев промени решението си, след като преразгледа ситуацията с помощта на ВАР.

Пирин остава на 12-ото място в класирането с актив от 30 точки. Ботев Враца заема 15-ата позиция с 25 пункта.

Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
Николай Желязков: Тези деца играха като мъже