Божидар Краев с победен гол за "Мидтиланд"

Българинът вкара при 1:0 срещу Рандерс

20:23, 26.09.2020
Чете се за: 00:47 мин.

Българският национал Божидар Краев отбеляза единствения гол за "Мидтиланд" при победата на датския шампион над "Рандерс" в мач от третия кръг на местното първенство.

Мениджърът на домакините направи шест промени в стартовия състав в сравнение с мача срещу Славия (Прага) във вторник.

Сред титулярите се завърна Божидар Краев.

Още в 6-тата минута той показа на треньора си, че е взел правилното решение с пускането му в стартовата единасеторка като отбеляза за 1:0 след асистенция на левия бек Николас Дюр.

В края на полувремето домакините можеха да увеличат преднината си, но Микаел Андерсон стреля над напречната греда.

През втората част играта бе равностойна.

Божидар Краев имаше възможност да вкара втория си гол в мача в 70-тата минута, но пропусна.

В 80-тата минута опитният Ласе Вибе пропусна да реши мача след чудесно индивидуално отиграване и страхотно спасяване на вратаря на гостите Патрик Карлгрен.

В края на мача отново Вибе бе близо до гола, но този път ударът му бе блокиран.

В крайна сметка срещата завърши при резултат 1:0, а Божидар Краев остана на терена до последния съдийски сигнал.

С победата Мидтиланд събра шест точки и излезе на 2-ро място във временното класиране.

Следващият мач за датския шампион е домакинството на Славия (Прага) от финалния плейоф за класиране във Шампионска лига.

Срещата ще се играе на 30 Септември (сряда) от 22:00 часа на стадион "MCH Arena".