Брайтън нанесе втора поредна загуба на Арсенал

брайтън открадна две точки анфилд
18:56, 09.04.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Брайтън победи Арсенал с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Леандро Тросар и Енок Мвепу се разписаха за гостите, а Мартин Йодегор отбеляза почетен гол за "топчиите".

"Чайките" напълно закономерно поведоха в резултата в 28-ата минута на стадион "Емирейтс". Енок Мвепу проби по десния фланг и върна топката към Леандро Тросар, който откри резултата.

В добавеното време на първата част Габриел Мартинели изравни резултата с гол с глава, но попадението му бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

След почивката възпитаниците на Греъм Портър удвоиха аванса си. Енок Мвепу стреля от границата на наказателното поле.

В края на мача Мартин Йодегор стреля в напречната греда от пряк свободен удар, а при добавката Еди Нкетия отново разтресе гредата. Секунди по-късно именно полузащитника намали изоставането на "артилеристите" с плътен удар от огромно разстояние.

Брайтън заема 11-ата позиция с актив от 37 точки. Арсенал остава на 5-ото място в подреждането с 54 пункта.

Закриха зимния сезон в Пампорово по бански костюми (СНИМКИ)