Брайтън победи Тотнъм в спектакъл с шест гола

23:36, 28.12.2023
Чете се за: 02:02 мин.
брайтън победи тотнъм спектакъл шест гола

Отборът на Брайтън надигра Тотнъм с 4:2 като домакин в зрелищен двубой от 19-ия кръг на английската Висша лига.

На своя "Амекс" "чайките" започнаха много силно и откриха резултата след само 11 минути игра чрез младока Джак Хиншълууд, който реализира едва второто си попадение в професионалния футбол, а скоро след това Жоао Педро удвои аванса на своя тим от дузпа.

През второто полувреме футболистите на Роберто де Дзерби продължиха да доминират и в 63-ата минута Первис Еступиниан реализира за 3:0 със страхотен удар от дистанция преди отново Жоао Педро да се разпише от бялата точка, за да направи резултата 4:0 в полза на Брайтън.

В заключителните минути на срещата обаче домакините допуснаха сериозен спад в играта си, което позволи на Тотнъм да върне два гола гола дело на Алехо Велис и Бен Дейвис.

Това позволи на лондончани за кратко дори да си помечтаят, че могат да измъкнат нещо от мача, но последваха няколко пропуска от страна на "шпорите", които в крайна сметка подпечатаха успеха на "чайките".

По този начин Брайтън временно се изкачи до 7-ото място с 33 точки, но по-късно тази вечер може да бъде изместен оттам от Уест Хям, ако "чуковете" спечелят при визитата си на Арсенал. В същото време Тотнъм е 5-и с 36 пункта.

Уест Хям победи Арсенал насред "Емиратс" и го спря за първото място във Висшата лига