Бруклин Нетс победи Филаделфия след дабъл-дабъл на Дюрант

Кевин Дюрант Бруклин Нетс
10:23, 17.12.2021

Бруклин Нетс победи Филаделфия със 114:105 точки в мач от Националната баскетболна асоциация.

Срещата започна равностойно в зала "Барклийс Сентър" в Ню Йорк, но домакините бързо изградиха двуцифрена преднина в средата на първата четвърт при резултат 28:17. Още преди почивката "мрежите" вече водеха с 20 точки, което наклони везните в тяхна полза.

След паузата гостите регистрираха най-резултатната си част, като отбелязаха 31 точки и изоставаха само с 6 точки преди заключителните 12 минути от сблъсъка. Във финалната част се стигна до равенство при резултат 103:103, но последва серия от 9 поредни точки за възпитаниците на Стив Неш, която има донесе успеха.

Най-резултатен на паркета бе Кевин Дюрант, който записа дабъл-дабъл след 34 точки и 11 борби за 39:02 минути игра.

Бруклин Нетс е лидер в Източната конференция с актив от 21 победи и 8 загуби. Филаделфия заема 9-ата позиция с равни показатели от 15 успеха и 15 поражения.