Бруклин поведе на Милуоки в първия 1/2 финал на Изток

12:28, 06.06.2021
Чете се за: 01:32 мин.
бруклин поведе милуоки първия финал изток

Съставът на Бруклин Нетс надигра със 115:107 точки у дома отбора на Милуоки Бъкс и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия на Източната конференция.

Въпреки това, Нетс трябваше да понесат удар още в началото на срещата, тъй като тяхната голяма звезда Джеймс Хардън получи травма в бедрото. Все още не е ясно дали гардът ще бъде готов за втория мач от серията.

В негово отсъствие най-полезен за Бруклин беше Кевин Дюрант, който завърши с 29 точки, а добави 25 пункта и 8 асистенции. Джо Харис пък отбеляза пет тройки и приключи с актив от 19 точки, докато Блек Грифин оформи "дабъл-дабъл" с 18 точки и 14 борби.

За Бъкс пък отново блестеше Янис Адетокумбо с 34 пункта и 11 борби, докато Брук Лопес вкара 19, но дори това не спаси "елените" от загубата.

Отборът от Бруклин си осигури успеха след много силен финал на третата четвърт и добро начало на решителните 10 минути, като в един момент авансът им набъбна на 19 точки при 115:96.

Серията продължава с нов двубой в Бруклин на 7 юни. Играе се до 4 победи от 7 срещи.

Експериментът на ЦИК: Гласуваме на машина за около минута