В последните седмици срещу президента се води безпринципна атака. Тя се провежда от мнозинството в Народното събрание, от изпълнителната власт в лицето на премиера Борисов, а днес и от органите на съдебната власт.
Това се казва в позиция на БСП относно акцията на спецпрокуратурата в сградата на президенството.
От Държавна агенция "Национална сигурност" отнеха достъпа до класифицирана информация на съветника по сигурността и отбраната Илия Милушев и отказват достъп до информация с гриф "Строго секретно" на секретаря на президента по правни въпроси и антикорупция Пламен Узунов. Двамата бяха задържани за 24 часа.
От БСП уточняват, че уважават върховенството на закона, но не приемат прекалената показност и търсен медиен ефект при днешните процесуално-следствени действия.
"БСП вярва в почтеността и достойнството на президента Радев. Случващото се днес е безпрецедентен акт, който руши устоите на българската държавност", категорични са от партията.
Подготовката за вота: ЦИК назначава секционните избирателни комисии в чужбина
Мерки срещу поскъпването на живота – КНСБ ги изпраща на премиера Андрей Гюров
"Артемис II" - нова ера в Космоса: "Орион" се отдалечи на над 406 608 км от Земята