Челси и Евертън постигнаха трудни победи в Купата на Лигата

Енцо Фернандес Челси
09:07, 31.08.2023
Чете се за: 03:05 мин.

Челси и Евертън постигнаха трудни победи с по 2:1 над четвъртораздедни съперници във втория кръг на турнира за купата на лигата на Англия по футбол.

АФК Уимбълдън взе изненадващ аванс на "Стамфорд Бридж" в 19-ата минута. Джеймс Тийл вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Роберт Санчес срещу Хари Пел в наказателното поле. Челси имаха огромно предимство във владеенето на топката, но успя да стигне до изравняване едва в последните секунди на първото полувреме, когато английският младежки национал Нони Мадуеке също се разписа от дузпа след нарушение в пеналта срещу него.

Резервата Енцо Фернандес оформи обрата в 72-ата минута с първия си гол за клуба след преминаването си в състава на лондончани с рекорден за британския футбол трансфер през февруари от Бенфика.

Донкастър пък измъчи гостуващия Евертън, който има трудно начало на сезона във Висшата лига с три загуби в първите си три мача и без отбелязан гол. Домакините, които са последни в Лига 2, поведоха малко след почивката, след като Джо Айрънсайд засече с глава в мрежата центриране от корнер.

Новото попълнение в състава на гостите Бето все пак изравни в 73-ата минута при дебюта си за Евертън, а малко по-късно той удари и гредата след изстрел с глава. Две минути преди края мърсисайдци все пак стигнаха до победата след самостоятелна акция на Арно Данжума.

Новакът в елита Шефийлд Юнайтед пък отпадна като домакин с 2:3 след изпълнение дузпи от третодивизионния Линкълн Сити. Редовното време завърши 0:0, а при наказателните удари трима играчи на Юнайтед пропуснаха.

В двубой между два съперника от Висшата лига пък Бърнли надделя над домакина Нотингам Форест с 1:0 с гол на Мохамед Андуни в последната минута и продължава напред.

Втородивизионният Блякбърн постигна внушителна победа с 8:0 над домакина Харогейт Таун от Лига 2, като седем различни футболисти се разписаха, а Джон Бъкли вкара два пъти.