Челси постигна класически успех в лондонското дерби с Уест Хем

Никълъс Джаксън допринесе за успеха с два гола и асистенция.

16:23, 21.09.2024
Челси

Челси победи Уест Хем с 3:0 в първия мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Никълъс Джаксън допринесе за успеха с два гола и асистенция.

Двубоят започна отлично за гостите на "Лондон Стейдиъм" в английската столица. Никълъс Джаксън откри резултата след само 197 секунди игра. Нападателят проби в наказателното поле и от малък ъгъл стреля между краката на Алфонс Ареола за 1:0.

В 18-ата минута голмайсторът на "сините" удвои головата си сметка. Мойзес Кайседо изведе своя съотборник сам срещу вратаря и сенегалецът се разписа.

Мохамед Кудус се опита да върне "чуковете" в мача преди почивката, но негов гол ме отменен заради засада.

След паузата Коул Палмър подпечата победата за тима си. Англичанинът завърши контраатака с плътен шут в близкия ъгъл.

Челси се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 10 точки. Уест Хем остава на 14-ото място в подреждането с 4 пункта.