Челси разгроми Бароу и се класира за следващия кръг на Купата на лигата

Кристофър Нкунку се отличи с хеттрик за победителите.

23:34, 24.09.2024
Челси

Челси победи Бароу с 5:0 в мач от 1/16-финалите на Купата на лигата. Кристофър Нкунку се отличи с първия си хеттрик за победителите.

Кристофър Нкунку откри резултата на стадион "Стамфорд Брижд" още в 8-ата минута. С прехвърлящ пас на Жоао Феликс французинът се озова сам срещу вратаря и се разписа.

Само 7 минути по-късно нападателят удвои головата си сметка. 26-годишният футболист засече от движение подаване в наказателното поле на Мало Густо.

Преди почивката "сините" си осигуриха класическа преднина. Жоао Феликс стреля в дясната греда от пряк свободен удар. Топката си отби от гърба на вратаря Пол Фарман, който си отбеляза автогол.

След почивката столичаните продължиха да бележат. Педро Нето засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване в наказателното поле на Михайло Мудрик.

Четвърт час преди края на редовното време Нкунку оформи хеттрика си. Голмайсторът отне топката от краката на противниковия страж и я изпрати в опразнената врата.

Лондончани ще научат следващия си опонент в надпреварата след края на мача между Ливърпул и Уест Хем, когато ще бъде изтеглен жребия.

Манчестър Сити преодоля Уотфорд в първото си изпитание в Купата на лигата
Кисимов и Толев и се класираха за осминафиналите на двойки на европейското лично първенство до 16 г.