Черно море се спаси в края срещу Царско село

14:30, 06.11.2021
Чете се за: 02:32 мин.
черно море спаси края царско село

Украинският нападател Евгений Сердюк реализира късна дузпа, за да донесе точката на своя Черно море при равенството 1:1 срещу Царско село в мач от 14-ия кръг на българската Първа лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

"Моряците" бяха по-активния тим през всичките 90 минути, но определено трудно създаваха опасности пред вратата на гостуващия тим.

Царско село пък търпеливо чакаше своите възможности, като първата от тях дойде още в 10-ата минута. Груба грешка в отбраната на Черно море подари топката на Гаетан Меси Мезу, който обаче на празна врата прати топката встрани от целта.

При втория си по-сериозен шанс обаче гостите поведоха в резултата. В 53-та минута подаване на Лукас Диас хвана неподготвена отбраната на Черно море, която позволи на топката да стигне до Ален Стеванович, а сърбинът, без да се замисля, я прати във вратата на Иван Дюлгеров за 0:1.

Очаквано след този гол "зелено-белите" поеха инициативата, но въпреки това не се виждаше как ще стигнат до изравнителния гол.

Така се стигна до 89-ата минута, когато неразбирателство в защитата на "царета" доведе до нарушение на техния страж Янко Георгиев срещу Евгений Сердюк в наказателното поле. Главният арбитър Никола Попов без колебание посочи бялата точки, а Сердюк превърна дузпата в гол.

В продължението на мача пък нарушение на Милан Йокич срещу Родрико Енрике доведе до спречкване между двамата, което прерасна в масов спор между играчите на двата тима. В крайна сметка и Йокич, и Енрике бяха изгонени с директни червени картони.

Равенството поне временно изкачи варненци до 4-та позиция в подреждането с 22 точки, докато Царско село остава все така на дъното с 10 пункта.

Мицкоски: Ако не съставя ефективно правителство, отиваме на предсрочни избори