Черно море си заслужи точка в домакинството срещу Пирин

черно море излезе трети домакински успех цска 1948
Снимка: ПФК Черно море
17:04, 05.03.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Срещата между Черно море и Пирин от 22-ия кръг на родния футболен елит завърши при резултат 1:1. Иван Тасев откри резултата през втората част, а Евгений Сердюк заслужи точка на тима си.

Преди първия съдийски сигнал на стадион "Тича" наставникът на "моряците" Илиан Илиев бе награден с приза за най-добър треньор за 2021 г.

През първото полувреме домакините създадоха по-опасните положение. Цветомир Панов отправи първия точен удар, но Янко Георгиев спаси. Стражът на гостите отрази и удар на Евгений Сердюк.

Благоевградчани стигнаха до попадение, но то бе отменено заради засада. Стилиян Николов бе точен с глава, но ВАР потвърди първоначалното решение и попадението не бе зачетено.

След почивката "орлетата" поведоха в резултата. Станислав Костов изведе Иван Тасев сам срещу Иван Дюлгеров, а нападателят не сгреши.

Възпитаниците на Илиан Илиев бяха настоятелни в търсенето на изравнително попадение. Янко Георгиев изби изстрели на Матиас Курьор и Мези Сула.

В 70-ата минута Мези Сула подаде успоредно на голлинията към Евгений Сердюк, който се разписа на празна врата. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след 6-минутно разглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе признато.

Черно море заема 3-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Пирин е 10-и в подреждането с 23 пункта.

Журналистката Аня Терзивец от Одеса: Няма да се предадем!
Путин: Санкциите от Запада са равнозначни на война