Черно море спечели точка в гостуването си на ЦСКА 1948 и остана непобеден в шампионата

19:28, 22.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.
ЦСКА 1948 Черно море Атанас Илиев
Снимка: Startphoto.bg

Двубоят между ЦСКА 1948 и Черно море от 10-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 1:1. Атанас Илиев откри резултата, преди Видар Орн Кяртансон да изравни.

През първото полувреме варненци играеха по-офанзивно и заслужено извоюваха минимален аванс в резултата в добавеното време. Атанас Илиев отправи плътен удар в левия си крак за 1:0.

След почивката възпитаниците на Илиан Илиев продължиха да атакуват. Даниел Наумов изби шут на Мазир Сула.

Домакините възобновиха равенството в 73-ата минута на стадиона в Бистрица. Резервата Видар Орн Кяртансон бе точен едва две минути, след като се появи на терена. Исландецът засече с глава центриране от пряк свободен удар на Георги Русев.

Черно море заема втората позиция в класирането с актив от 24 точки. "Моряците" остават непобедени през кампанията. ЦСКА 1948 се намира на 5-ото място в подреждането с 14 пункта.