Чисти победи за Хебър и Дея спорт им осигуриха полуфинал за Купата на България

хебър завръща обновената зала дербито цска
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
17:21, 29.01.2022

Хебър и Дея спорт ще се срещнат в полуфинален сблъсък за Купата на България след като записаха чисти победи.

Пазарджиклии надиграха Дунав с 3:0 гейма (25:13, 25:18, 25:18).

Гостите не срещнаха затруднения в първия гейм в бургаската зала "Младост". Те изградиха двуцифрен аванс при резултат 20:10 и поведоха в геймовете след четири поредни точки. Якопо Масари реализира геймбол с успешна блокада.

През втората част серия от шест безответни точки даде комфортна преднина на възпитаниците на Камило Плачи и наклони везните в тяхна полза след успешна атака на Брадли Гънтър. Шампионите затвориха и втория гейм след грешка на Стилиян Асенов.

В заключителната трета част стартираха с осем поредни точки, което предначерта развоя на двубоя, преди крайното 25:18.

Най -резултатен в сблъсъка бе Брадли Гънтър с 15 пункта.

Бургазлиите от Дея спорт пък надделяха над ЦСКА с 3:0 гейма (25:14, 25:15, 25:16).

Домакините изградиха двуцифрен аванс при 18:8 преди да затворят първата част с 25:14. Във втория гейм възпитаниците на Венцислав Симеонов записаха серия от 5 поредни точки, която им помогна да увеличат преднината си в геймовете след успешен геймбол на Денис Чавдаров. В третата част две серии от по четири точки помогнаха на победителите заслужено да се поздравят с успеха след 25:16.

Полуфиналният двубоя е в неделя (30 януари) от 16:00 часа.

Христо Иванов бе преизбран за лидер на "Да, България". Допуска, че ще има нови парламентарни избори