Циципас осъществи обрат над Зверев за място на финала в Рим

циципас зверев достигнаха четвъртфиналите мастърс 1000 турнира рим
18:13, 14.05.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Стефанос Циципас победи Александър Зверев с 4:6, 6:3, 6:3 в първия полуфинален мач от турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим.

В първия сет равенството се запази до резултат 3:3, след което германецът осъществи пробив, който бе достатъчен, за да спечели сета.

Във втората част гъркът проби своя опонент при първата си възможност, за да изравни равенството в сетовете.

23-годишният тенисист взе превес в играта и започна по-добре и третия решаващ сет. Циципас реализира вторият си пробив в двубоя, за да поведе с 3:2 гейма. Сблъсъкът завърши с нов пробив в полза на гърка, с който той сложи точка на спора и заслужено се поздрави с успеха след 2 часа и 30 минути игра.

Циципас се реваншира за загубата си от Зверев в полуфиналите на Мастърса в Мадрид миналата седмица, когато отстъпи в три сета. Той спечели осми от 12-те си сблъсъка с германеца, като разликата днес дойде при спечелените точки на втори сервис – 61% срещу 42% в полза на петата ракета в света. Това е първият му финал в Рим и 5-ият му финал на турнир от сериите "Мастърс 1000".

На финала Стефанос Циципас ще се изправи срещу победителя от мача между водачът в световната ранглиста Новак Джокович и норвежецът Каспер Рууд.

Най-новият кораб получи официално своето име в Русе
София Балкан и Левски започнаха с победи на държавното първенство по баскетбол на колички