ЦСКА и Левски поделиха точките в зрелищно дерби (ВИДЕО)

15:14, 18.04.2018

ЦСКА-София и Левски завършиха наравно 2:2 в дербито от 30-ия кръг на Първа професионална лига.

"Червените" поведоха с голове на Фернандо Каранга от дузпа (5) и Рафаел Енрике (9), но "сините" изравниха през второто полувреме чрез Иван Горанов (48) и Паулиньо (61).

Двата тима приключиха срещаха с по 10 души. В 83-ата минута Жеферсон и Серджиу Буш получиха директни червени картони.

След равенството "червените" са със 70 точки изостават на 5 от лидера Лудогорец, който може да направи нова крачка към титлата, ако победи Берое по-късно днес. Левски е четвърти с 51 точки и е на 3 зад Берое.

-----

"Червени" и "сини" си разделиха по едно полувреме и равенството бе логичен изход от мача.

Играчите на Стамен Белчев започнаха значително по-агресивно и доминираха тотално през първата част. Завръщането в игра на голмайстора Фернандо Каранга след изтърпяно наказание за картони внесе импулс в редиците на "червените", които изглеждаха преобразени.

Каранга изработи първия гол в 6-ата минута, когато бе повален в наказателното поле от Божидар Митрев и сам превърна в гол 11-метровия наказателен удар.

Три минути по-късно изключително активният по левия фланг Енрике финтира двама защитници в "синьо" и с прецизен удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.

Ранните попадения дадоха увереност на играчите на Белчев и до края на полувремето само късметът спаси вратата на Левски от още попадения.

В 33-ата минута Тиаго Родригес стреля пред наказателното поле от воле, но Митрев изби в корнер. Пет минути по-късно Каранга изпусна 100-процентово положение, след като излезе сам срещу Митрев, но стреля покрай вратата.

На почивката старши треньорът на "сините" Делио Роси смени неубедителния Антонио Вутов и пусна Роман Прохазка, което преобрази играта на тима в средата на терена.

Левски се върна в мача в началото на второто полувреме, когато в 48-ата минута Иван Горанов реализира с глава след центриране на Милош Цветкович.

В 60-ата минута груба грешка в защита на Николай Бодуров позволи на Серджиу Буш да овладее топката и да върне към Паулиньо, който необезпокояван реализира за 2:2.

Изравнителното попадение събуди "червените", които отвърнаха с две ситуации пред вратата на Митрев, но най-напред Енрике стреля в аут от малък ъгъл, а след това Каранга не успя да намери добре топката от въздуха и я прати в ръцете на вратаря.

В 83-ата минута Жеферсон фаулира на тъчлинията Серджиу Буш. Румънецът реагира невъздържано и избута Жеферсон. Главният рефер показа червени картони и на двамата, което предизвика недоволни реакции сред феновете и на двата отбора.

Левски бе близо до трети гол в 87-ата минута след нова грешка на Бодуров, но Обертан стреля над вратата.

ЦСКА-София - Левски 2:2
1:0 Фернандо Каранга (5-дузпа)
2:0 Рафаел Енрике (9)
2:1 Иван Горанов (48)
2:2 Паулиньо (61)

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Жеферсон Телес, Рубен Пинто, Кристиян Малинов (71-Раул Лое), Тиаго Родригес (88-Роланд Алберг), Станислав Манолев, Енрике Рафаел (77-Александър Георгиев), Фернандо Каранга
Треньор: Стамен Белчев

Левски: Божидар Митрев, Иван Горанов, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Милош Цветкович, Паулиньо, Хали Тиам, Филипе Нашименто (79-Жорди Гомес), Антонио Вутов (46-Роман Прохазка), Серджиу Буш, Габриел Обертан
Треньор: Делио Роси

Жълти картони: Станислав Манолев, Стойчо Атанасов, Рубен Пинто (ЦСКА-София); Милош Цветкович, Давид Яблонски, Габриел Обертан (Левски)

Червени картони: Жеферсон 83' (ЦСКА-София); Серджиу Буш 83' (Левски)

Съдия: Стефан Апостолов

Още Футбол

Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
Чете се за: 02:07 мин.
Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига
09:48, 04.05.2024
Монпелие изпревари Тулуза в класирането на Лига 1 след победа с 2:1 като гост
08:51, 04.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.