Пътища в критично състояние, големи дупки и улици, които не са ремонтирани от десетилетия. Такава е инфраструктура в по-малките населени места и в част от главните отсечки във Варненска област. Проблемът с пътната мрежа многократно е поставян пред институциите, но до момента има само обещания, но не и действия.
This is a modal window.
Почти не е останало село в България, в което да не са нарушени уличната мрежа и подходите към населеното място. Най-честото обяснение, което чуват засегнатите хора, е, че няма достатъчно средства в държавния и общинския бюджет и пътят ще бъде ремонтиран следващата година.
Николай Нанков, министър на регионалното развитие и благоустройството: Но хроничният проблем на недофинансирането ще си го решим с тол системата, а ще решим проблема с дупките и с кръпките.Нервите на хората не издържат и решават да защитят правата си, като протестират. Пример са жителите на аксаковското село Яребична.
Момчил Кръстев: Сами виждате какво е състоянието. То е част от общата картина на пътя в нашата страна въобще и на управлението, и на крадците, и на управляващите.
Красимира Дянкова, зам.-кмет на Община Аксаково: Сами разбирате с 500 000 лева за 105 километра пътна мрежа не могат да бъдат финансирани даже и два километра.
Минаването през дупки е познато чувство и за шофьорите в друго аксаковско село - Климентово. Местните жители казват, че от както се помнят отсечката, водеща до населеното място, не е ремонтирана. Разстоянието е приблизително 3 километра, а пътят е в критично състояние - кръпка след кръпка и големи неравности.
Киро Михов, бивш кмет на с. Климентово: Абсурдно е. Аз съм ходил и по други краища, но като че ли ние сме малко, като забравени.
И докато общините чакат финансиране от държавата, хората в по-малките населени места трябва да се справят сами с трудната ситуация.
Повече по темата гледайте в предаването „Абсурдите с БНТ2“ тази вечер от 20. 55 часа.