цска победи черно море видео
17:03, 16.09.2018
Чете се за: 01:04 мин.
Български футбол

ЦСКА оглави временно класирането след домакинска победа над Черно море с 3:1. "Червените" се изравниха по точки с Левски, но с по-добра голова разлика са начело поне до утре, когато "сините" гостуват на Локомотив Пловдив.

Срещата на "Българска армия" започна с минута мълчание в памет на четиримата футболисти на Павликени, които загинаха в автомобилна катастрофа през седмицата.

"Червените" поведоха с "гол от съблекалнята". 15 секунди след началния съдийски сигнал Едвин Джеси реализира с добавка на празна врата след асистенция на завърналия се в състава след лечение на контузия Жоржиньо.

В 8-а минута Черно море бе близо до изравнителен гол, когато бившият халф на Левски Васил Панайотов стреля в аут от 15 метра.

Най-куриозният момент в мача дойде в 14-а минута, когато вратарят на ЦСКА възстанови равенството с куриозен автогол. Чорбаджийски върна топката към вратаря, но той не я уцели добре и я фалцира в собствената си врата.

Кирил Десподов пропусна стопроцентово положение в 28-а минута, когато получи извеждащ пас от Бодуров при спорна ситуация за засада, но ударът бе спасен от вратаря на гостите Благой Макенджиев. При добавката пък Енчев парира удара на Джеси.

В 39-а минута Десподов се реваншира за пропуска с фамозен гол от пряк свободен удар. Националът прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата с изстрел от над 25 метра.

Зрелищен гол на Рубен Пинто увеличи преднината на ЦСКА в 58-а минута. Португалецът изстреля истински снаряд от близо 30 метра и не остави шансове на Макенджиев - 3:1.

Влезлият като резерва Тиаго Родригес изпусна две положения, като първият път Макенджиев спаси удара му, а при втория опит топката се отби от гредата.

Последните десетина минути в игра за ЦСКА се появи новото попълнение Али Соу, за когото това бе дебют с червената фланелка.

Чете се за: 03:30 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
11:24, 27.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Артур Платек: Новини около новия договор на Душан Керкез ще има през месец май
10:06, 27.04.2024
Чете се за: 04:22 мин.