ЦСКА София записа победа над Струмска слава

от Димитър Русев , Източник: БНР
18:32, 25.01.2021
Чете се за: 00:56 мин.
цска софия записа победа струмска слава

Отборът на ЦСКА София победи втородивизионния Струмска слава (Радомир) с 4:0 в контролна среща, играна на базата на "червените" в Панчарево.

Юнус Санкаре и Валентин Антов реализираха през първото полувреме, а след почивката Енрике Рафаел и Ахмед Ахмедов оформиха разгрома в първата проверка на "червените" след завръщане от лагера в Турция.

"Червените" поведоха в 12-ата минута с гол на Санкаре, който вкара с глава на празна врата след центриране на Брадли Мазику.

Девет минути по-късно се разписа и Валентин Антов с глава след центриране от ъглов удар. С пропуск до почивката се отличи Тиаго Родригес, който в 30-ата минута бе изведен сам срещу вратаря на Струмска слава, но не успя да реализира.

През втората част отборът намали оборотите, а старши треньорът Бруно Акрапович извърши множество смени, което допълнително накъса играта. "Червените" продължиха да доминират, като пропуски направиха Георги Йомов и Тиаго.

В последните 25 минути на терена се появи и халфът от Гана Иса Худа, който кара проби в ЦСКА София. В 72-ата минута Енрике Рафаел направи 3:0 с хубав удар от движение след пас на Джером Синклер.

Крайното 4:0 оформи Ахмед Ахмедов три минути преди края след пас на Адалберто Пеняранда.

Съставът на ЦСКА София: Густаво Бусато (60-Димитър Евтимов), Петър Занев (46-Греъм Кери), Юрген Матей (66-Джером Синклер), Жеферсон Телес (60-Амос Юга), Валентин Антов (66-Пламен Гълъбов), Брадли Мазику (66-Енрике Рафаел), Тиаго Родригес (66-Ахмед Ахмедов), Тибо Вион (66-Иса Худа), Юнус Санкаре (60-Адалберто Пеняранда), Али Соу (66-Toнислав Йорданов), Георги Йомов (66-Иван Турицов)

Брюксел критикува забавянето на ваксините на "Астра Зенека"