ЦСКА триумфира в турнира за Купата на БФ по баскетбол при момчетата до 16 год.

цска триумфира турнира купата баскетбол момчетата год
17:51, 25.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Още

ЦСКА спечели турнира за Купата на БФ баскетбол при момчетата U16. На финала в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас тимът надви Черно море Тича с 87:69, след като водеше през целия мач.

Трофеят е първи за „червените“ в тази надпревара, след като преди година те останаха втори в нея. „Моряците“ също завършват с медал от Купата в тази възраст за втори пореден сезон след третото място миналата година.

Боян Кьосев завърши с 26 точки, 9 борби и 5 откраднати топки за победителите, но и 8 грешки. Марк Воденичарски записа 20 точки, Борис Гидов отбеляза 13, с 10 и 9 борби е Кристиян Каменски.

За съперника 23 точки реализира Мартин Попов плюс 8 борби, Светослав Славов има 12 точки и 8 борби, а Александър Иванов се отчете с 11 точки и 11 борби.

БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали в турнира. В малкия финал столичният тим се наложи над домакина Делфин с 89:76.

Капитанът на ЦСКА Боян Кьосев стана MVP на турнира.

Берое Стара Загора е новият носител на Купата на БФ баскетбол при момичетата U16. На финала на турнира в зала „Абритус“ в Разград тимът записа драматична победа срещу Рилски спортист със 74:72. Баскетболистките на Албена Хубенова пропиляха двуцифрен аванс в хода на срещата, но след оспорвани последни минути измъкнаха успеха.

На трето място в турнира завърши Вълци Разград, който в мача за бронза надви Пирин Гоце Делчев.

Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на еврошампионата по художествена гимнастика