Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева поздрави българските медици по случай техния професионален празник. Караянчева написа във фейсбук:
"Честит Световен ден на здравето! Честит празник на българските медици, които в това трудно време са на фронтовата линия. Поклон пред хората в бели престилки, които ни научиха, че не сме неуязвими, но имаме съпротивителни сили да се преборим. Защото ВИЕ сте нашият щит. Вашите имена са солидарност, подкрепа, надежда, кураж, себеотричане, вяра. Вашият стоицизъм е нашият спасителен пояс в дни на тревога, униние, скръб. Нашата броня срещу скритите и явните ни страхове, срещу карантината на съвестта. Нашият нагледен урок за справяне с болката. Ваши са очите, с които съзираме светлината в тунела. Ваши са ръцете ни, сключени за молитва. Ваша е дефиницията ни за човещина в суровите дни на пандемия. Поклон пред Вашия професионализъм, отдаденост и ненакърнимо чувство за дълг! Честит празник, здравни специалисти!"
Съдът в Бургас остави в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина 18-годишна украинка
Над половината смъртни случаи у нас за 2025 г. са зради болест на органите на кръвообращението, сочат данни на НСИ
БНБ прогнозира забавяне на растежа на реалния БВП през тази и следващата година
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души