Дабъл-дабъл на Везенков осигури победа на Олимпиакос в Евролигата

везенков белсти нова победа олимпиакос гърция
09:14, 26.03.2022

Олимпиакос победи АСВЕЛ с 94:80 точки в мач от Евролигата. Българският национал Александър Везенков записа дабъл-дабъл, като се отчете с 18 точки, 10 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 31:04 минути игра.

През първата част и двата отбора показаха на какво са способни в преден план и отбелязаха по 26 точки. Гръцкият тим извоюва аванс от 4 точки на почивката 47:43.

След паузата равностойната игра продължи и интригата остана за заключителните 10 минути от двубоя. Възпитаниците на Георгиос Барцокас не изпуснаха водачеството във финалната четвърта част и заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен на паркета в зала "Астробал" в Лион бе съотборникът на Александър Везенков Тайлър Дорси, който отбеляза 21 пункта.

Олимпиакос заема 4-ата позиция в класирането с актив от 18 победи и 9 загуби. АСВЕЛ е 13-и в подреждането с 8 успеха и 18 поражения.

В друг мач от вечерта Барселона победи Фенербахче с 88:67 и си осигури лидерската позиция в класирането за редовния сезон.

Андреа Буратини е новият треньор на волейболните национали под 17 г.