ДАНС извършва две проверки, касаещи изграждането на частната многопрофилна болница "Мама и аз". В парламента беше изслушана Елисавета Белобрадова от ПП-ДБ.
Тончев обясни, че първият сигнал е срещу действия на членове на обществения съвет за изграждане на Национална детска болница и фондация "Даная", във връзка с отмененото решение на кабинета за изграждането на частна болница "Мама и аз". А вторият е от служебния премиер Димитър Главчев за действия в Министерство на здравеопазването, Здравната каса и "Медицински надзор", за предложението да се разреши изграждането на частната болница.
И по двата сигнала са образувани прокурорски проверки и по тях са възложени действия на ДАНС, които да вземат обяснения от различни длъжностни лица. Според Тончев, за да бъдат максимално улеснени в отговорите си от ДАНС, са изпратили предварително въпросите на членовете на Обществения съвет за Национална детска болница и на фондация "Даная".
Радан Кънев заяви, че няма мандат от ДСБ за общ кандидат с ГЕРБ за президентския вот, а за единна кандидатура на демократичната опозиция
Новите санкции срещу Русия на ЕС: От 21-вия пакет отпадат руският патриарх Кирил и олигархът Вагит Алекперов
Последно сбогом с втория български космонавт Александър Александров (СНИМКИ)
Мигащи стопове при аварийно спиране стават задължителни за новите автомобили в ЕС