Дара Малинова и Магдалена Вълкова донесоха първите отличия за България от европейското първенство по художествена гимнастика

Малинова си извоюва сребърен медал на финала на лента при девойките, а Вълкова спечели бронза на финала на топка.

дара малинова магдалена вълкова донесоха първите отличия българия европейското първенство художествена гимнастика
23:48, 23.05.2024

Дара Малинова и Магдалена Вълкова спечелиха първите отличия за България от европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща.

Малинова си извоюва сребърен медал на финала на лента при девойките. Тя излезе предпоследна в последния финал и получи 29.600 (13.300 трудност, 8.200 изпълнение, 8.100 артистичност).

Златото завоюва представителката на Румъния Амалия Лика с 30.950, а трета е Барбара Кая от Грузия с 29.000 точки.

Вълкова от своя страна спечели бронзов медал на финала на топка при девойките. Националката представи много добре красивата си композиция и получи оценка от 31.150 точки (14.9 трудност, 8.200 изпълнение, 8.100 артистичност, 0.050 наказание).

Шампионка на топка стана представителката на Израел Мейтал Мааян Сумкин с 33.550, а втора е италианката Анна Пиерджентили с 31.250 точки.

По-рано днес Дара Малинова завърши на четвърто място на финала на обръч при девойките. Българката изигра отлично съчетанието си и получи оценка от 31.300 точки (15.1 за трудност, 8.200 изпълнение, 8.000 артистичност).

От българския щаб подадоха контестация за трудност с тяло, която беше отхвърлена и Малинова остана на крачка от почетната стълбичка.

Шампионка отново стана румънката Лика с 32.850 точки, която вече е с три титли след отборната вчера. Алона Тал Франко от Израел взе сребърното отличие с 32.750, а трета се нареди полякинята Оливия Маслов с 32.250 точки.

БНТ 3 излъчва състезанието НА ЖИВО от четвъртък до неделя!