В Чехия парламентът решава днес дали да бъдат отнети правомощията на президента Милош Земан. От 10 октомври той е в интензивно отделение.
Лекари от Военната болница, където се лекува твърдят, че той вече не може да изпълнява задълженията си.
Говорителят на парламента заяви, че Земан няма да се върне на работа със седмици. Той страда от диабет, през последните месеци здравето му се влоши.
Чешкият президент Милош Земан остава в интензивно отделение
Президентът беше приет в интензивното отделение ден след изборите. По конституция той трябва да ръководи преговорите за съставяне на правителство.
Горещите вълни и глобалното затопляне: Според доклад дейността на човека ускорява затоплянето
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си