Депутатите се отказаха от заплатите си от 1 април докато трае извънредното положение. Предложението дойде тази вечер от ГЕРБ и получи единодушната подкрепа на 170 депутати от всички парламентарни групи.
Така след удръжките от заплатите за данъци и осигуровки останалата сума ще бъде превеждана по сметка на здравното министерство за борба с коронавируса. Решението важи и за членовете на правителството.
БСП и ДПС настояха мярката да важи и за политическите кабинети на министрите. Патриотите призоваха същото да направят президентът и вицепрезидентът - и те да се откажат от заплатите си.
Красимир Ципов, ГЕРБ: Ние за времето на извънредното положение, както и членовете на МС и техните политически кабинети, както и ръководителите на държавните и изпълнителни агенции няма да получават възнаграждения.
Смятам, че по този начин всички трябва да подкрепим бг граждани в тази трудна ситуация, и да дадем своя дан така, че да има средства за превенция и лечение на заразата.Георги Свиленски - БСП: ОП, Воля, ДПС, ние ще го подкрепим.
Велислава Кръстева - ДПС: Така, както беше направено от колегата Ципов, включвайки и политическите кабинети.
Веселин Марешки - Воля: Карате ме да се чувствам горд, че съм част от това НС. Ние от ПГ на Воля с радост ще подкрепим това предложение.
Валентин Касабов - Обединени патриоти: Моето предложение или по-скоро апел е към президента на държавата да подкрепи това предложение и да си дарят заплатите през следващите месеци, докато трае тази криза. Времето е чумаво, трябва да бъдем заедно.
От президентството са изпратили писмо до МС за документите за освобождаването на главния секретар на МВР
Евродепутатът Андрей Новаков коментира темата със смяната на областните управители
Любомир Каримански: Парламент с изчерпано доверие не бива да избира подуправител на БНБ
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
Показаха за първи път бункера, където Зеленски и кабинетът заседават в първите години от войната с Русия