Десет от Дортмунд удържаха Вердер Бремен след почивката за 13-и успех през кампанията

23:16, 09.03.2024
десет дортмунд удържаха вердер бремен почивката успех кампанията

Борусия Дортмунд се върна на четвъртото място в класирането на Бундеслигата, след като в среща от 25-ия кръг надигра с 2:1 като гост състава на Вердер Бремен.

В 21-ата минута Юлиян Бранд опита далечен изстрел, който беше отразен от стража Михаел Цетерер, но впоследствие топката стигна до Дониел Маален, нидерландецът я овладя и с акробатично изпълнение я прати във вратата на домакините за 1:0.

Малко по-късно добър пробив на Джейдън Санчо по лявото крило завърши с дебютно попадение за английския футболист след завръщането му в редиците на Борусия, което този път беше с цената на удвояване на резултата.

В добавеното време на първата част обаче задачата на тима, воден от Един Терзич, да съхрани аванса си беше леко усложнена, защото Марсел Забитцер беше изгонен с директен червен картон.

Използвайки числедното си превъзходство на терена, играчите на Вердер съумяха да намалят пасива си в 70-ата минута чрез Джъстин Гидеон, но за повече нямаха сили и така трябваше да преглътнат поражението.

Успехът за Дортмунд ги изкачи до 4-ата позиция с 46 точки, докато "бременските музиканти" са 9-и с 30 пункта в актива си.

Рая Коцева грабна първата си титла от календара на ITF при девойките
Арсенал пречупи Брентфорд с късен гол на Кай Хаверц и излезе на върха във Висшата лига