Десет от Саутхямптън удържаха равенство срещу Тотнъм

19:00, 28.12.2021
Чете се за: 01:55 мин.
десет саутхямптън удържаха равенство тотнъм

Отборите на Саутхямптън и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в двубой от 20-ия кръг на английската Висша лига.

"Светците" откриха резултата в 25-ата минута чрез Джеймс Уорд-Праус, но в самия край на първата част Мохамед Салису повали Хюн-Мин Сон в наказателното поле и гостите от Лондон получиха право да изпълнят дузпа, от която Хари Кейн изравни резултата.

По-лошата новина за домакините обаче беше, че за действията си Салису получи втори жълт картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко.

Въпреки численото си превъзходство обаче, момчетата на Антонио Конте не успяха да стигнат до победата след почивката, макар и на два пъти да съумяха да пратят топката във вратата на домакините.

В единия случай обаче гол на Кейн беше отменен заради засада на нападателя, докато в другия попадение на Мат Дохърти не беше зачетено, тъй като той извърши нарушение срещу стража Фрейзър Форстър.

Любопитното е, че и през първата част гол на "шпорите" беше отменен заради засада на Бен Дейвис.

Така, резултатът остана непроменен до края, с което Тотнъм запази 6-то си място с 30 точки, докато Саутхямптън се намира на 13-та позиция с 21 пункта.