Газов стълб във въздуха край Кюстендил предизвика паника в града тази сутрин. Десетки са звънели на телефон 112. Стълбът бил в полето, където минава газопроводът за Република Северна Македония. Чувало се е силно свистене. Социалните мрежи се изпълниха с клипчета на явлението. След като се вдигна толкова шум от общината успокоиха - няма опасност от обгазяване, няма повреда, това е нормална профилактика на газопровода.
"Около района на град Кюстендил се е получил т.нар. воден стълб, около 30 метра висок. Има официално писмо, което е получено още на 16 юни. Уведомен е кметът на община Кюстендил, уведомени са началникът на Районна служба и защита на населението град Кюстендил, че на 22 юни, говорим днешна дата, в рамките от 7.00 до 9.00 часа ще бъде извършена профилактика на този газопровод, през който т.нар. същеви кран ще бъде изпуснато това планирано изпускане на газ", заяви Ивайло Чалъков от Община Кюстендил.
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата