ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Десислава Ахладова: Страната ни последователно изпълнява препоръките на Венецианската комисия

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

От обявяването на доклада аз твърдо застанах на позицията, че той е обективен. От една страна признава реформите, които правителството прави през последните години, но от друга страна посочва какво още да направим. Това заяви в студиото на "Панорама" министърът на правосъдието Десислава Ахладова по повод евродоклада за върховенството на закона у нас.

Според правосъдния министър в период от 5 години страната ни последователно изпълнява препоръките на Венецианската комисия.

Критика или похвала за България е докладът на ЕК за върховенството на закона?

По думите ѝ докладът в общата си част критикува голяма част от държавите. Фокусът не е върху България, върху корупцията в България, върху правосъдната система на България.

Десислава Ахладова: Критикуват се държави като Малта, Кипър, Люксембург, Хърватия. И във всички тези държави също има какво да се желае.

Изводите от Доклада на ЕК за върховенството на закона за България

Ахладова не се съгласи с твърдението, че към България критиките са повече. Даде и пример относно правосъдната система.

Десислава Ахладова: В Ирландия в края на 2019 г. е създаден независим съдебен съвет. Откога ние имаме независим съдебен съвет - 2015-2016 г., с измененията на Закона за съдебната власт.

Министър Ахладова каза, че хората в цяла Европа искат да няма корупция и протестират, определи като основателни исканията на протестиращите.

Гледайте още от "Панорама"

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?