Девети ден на антиправителствени протести в София.
Протестиращите на площада пред президентството започнаха да се събират около 18 ч. Към тях се присъедини и лидерът на "Да, България" Христо Иванов.
Движението по централните булеварди "Цар Освободител" и "Княз Ал. Дондуков" беше блокирано към 20 ч. Точно в този час тръгна традиционното протестно шествие към площада пред Народното събрание и след това към Орлов мост. Хората протестираха и пред БНТ с искане за оставка на генералния директор Емил Кошлуков.
Протестиращите отново настояха за оставка на цялото правителство.
Около 23 ч. хората вече се разотиваха от "триъгълника на властта".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите