дея спорт нямаше проблеми берое волейболното първенство
Снимка: НВЛ
22:10, 29.03.2022
Чете се за: 00:57 мин.

Дея спорт Бургас се класира за полуфиналите в шампионата на България по волейбол при мъжете. Бургазлии победиха Пирин Разлог с 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:17) и с 2:1 победи премина в следващата фаза от надпреварата.

В първия гейм в зала "Бургас" домакините поведоха още в самото начало и не оставиха шанс на опонента си. Равенството се запази до резултат 12:12 във втората част, след което последва нова доминация на възпитаниците на Венцислав Симеонов за 2:0 гейма. След резултат 6:6 в заключителния трети гейм бургазлии отново поеха контрол над играта и заслужено се поздравиха с победата.

Най-резултатен бе Георги Петров с 19 точки.

На полуфиналите Дея спорт ще срещне шампиона Хебър.

След преговорите: Блинкен не вижда "признаци на сериозност" от страна на Москва
"Денят започва" на 30 март: Ще се подобри ли медицинското обслужване - гост проф. Генчо Начев