Дея спорт надви Марица 2022 за втория си успех в НВЛ при жените

дея спорт надви марица 2022 втория успех нвл жените
17:25, 26.11.2023

Отборът на Дея спорт Бургас записа втора победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени, след като надигра Марица 2022 Пловдив с 3:0 (25:23, 25:20, 25:15) гейма като гост в зала „Сила“ в среща от 6-ия кръг на шампионата.

С успеха бургазлийки се изравниха именно с втория тим на Марица на 5-ото място в класирането, като и двата отбора имат по 7 точки в актива си.

Двубоят започна равностойно и двата състава вървяха точка за точка до средата на първата част, когато Марица 2022 направи серия от 5 поредни точки и поведе с 15:11. Гостите обаче съумяха да наваксат изоставането си и така се стигна до 23:23, след което Дея спечели две поредни разигравания и затвори откриващия гейм с 25:23.

Вторият сет отново премина при поделено надмощие, но в края гостите от Бургас показаха повече нерви и след 25:20 удвоиха преднината си в резултата.

В третия гейм волейболистките на Дея спорт натрупаха ранна преднина и без особени трудности затвориха част с 25:15, а с това и мачът

По-късно днес шампионът Марица Пловдив посреща Левски в последния мач от 6-ия кръг на шампионата, а мачът може да проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3.