Дея спорт задмина Берое в класирането след обрат в Стара Загора

20:38, 30.01.2023
Чете се за: 01:27 мин.
дея спорт надви берое играе исторически първи финал волейболната купа българия мъжете
Снимка: Национална волейболна лига

Дея спорт победи Берое с 3:1 гейма (17:25, 17:25, 22:25, 17:25) в последен мач от 12-ия кръг на родния волейболен елит.

Старозагорци поведоха в резултата, като спечелиха откриващия гейм в зала "Иван Вазов". Гостите бързо възобновиха равенството, след като контролираха играта в хода на втората част.

Бургазлии стигнаха до обрат след като затвърдиха убедителната си игра и в третия гейм. Възпитаниците на Франческо Кадеду бяха по-категорични и в четвъртия гейм, което им донесе успеха в двубоя. Тодор Вълчев реализира ас, преди грешка на домакините да сложи точка на спора.

Стефан Иванов бе най-резултатен в срещата с 16 точки. За победителите Николай Учиков отбеляза 14 пункта, което му донесе приза за MVP на мача.

И двата отбора разполагат с актив от 7 победи и 5 загуби. Дея спорт обаче има точка повече (23), в сравнение със старозагорци (22).