Диана Петкова пред БНТ: Надявам се на финал, всичко е възможно

Петкова се класира за полуфиналите на 50 м. бруст на европейския шампионат по плуване в Румъния

диана петкова
10:42, 09.12.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Доволна съм, самото плуване не ми се получи много, но следобед мога и доста повече. Това каза Диана Петкова, която записа резултат от 30:44 сек., завърши четвърта в трета серия и се класира за полуфиналите на 50 м. бруст на европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени. Пловдивчанката влиза на полуфиналите с 12-о време. Така българката записа и нов национален рекорд.

"Много се надявам на финал, всичко е възможно, това е целта ми. Надявам се да си подобря времето", заяви Петкова пред камерата на БНТ в Отопени.

Вчера Петкова плува на полуфиналите на 200 м. съчетано, но не успя да намери място във финала, като остана девета в крайното подреждане.

"След финала имаше един момент като в дупка, защото доста емоции и енергия вложих в това, но днес се чувствам доста по-добре отколкото вчера", коментира още плувкинята.

Преди нея в първа серия участва и Тея Николова, която регистрира резултат от 31:08 и завърши седма. Николова приключва 20-а в крайното класиране в дисциплината.