Димитър Кузманов се класира за втория кръг, Иван Иванов и Динко Динев отпаднаха в Добрич

За успеха си Кузманов заработи 4 точки за световната ранглиста, а във втория кръг ще играе срещу Робертс Щромбахс (Латвия).

димитър кузманов отстъпи втория кръг турнира сериите чалънджър задар
Снимка:
17:54, 10.09.2024

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 50 в Добрич с награден фонд 36 900 евро. Надпреварата се провежда при отлични условия на кортовете на ТК „Изида".

Поставеният под №9 Кузманов победи със 7:5, 6:3 Раул Бранкачо (Италия). Срещата продължи 93 минути.

Българинът поведе с 5:3 в първия сет, но допусна изравняване при 5:5. Кузманов обаче спечели следващите два гейма, а с това и сета със 7:5. Във втората част Мико поведе с 5:1 и затвори мача с 6:3.

По-рано днес Щромбахс направи обрат и се наложи с 4:6, 7:5, 6:1 над Иван Иванов. Срещата продължи час и 50 минути.

15-годишният Иванов имаше преднина от 4:1 във втория сет, а при 5:3 сервираше за мача, но загуби следващите девет гейма.

20-годишният Динко Динев претърпя поражение от Макс Алкала Гури (Испания) с 2:6, 2:6 за 83 минути. Той направи пробив на старта на мача, но загуби 10 от следващите 11 гейма, което се оказа решаващо. За място на четвъртфиналите 21-годишният Гури, 469-и в света в момента, ще играе срещу Александър Донски. Вчера Донски елиминира №8 в схемата и №321 в световната ранглиста Клеман Табюр (Франция).

Война на документи: Колко партии и коалиции ще бъдат регистрирани в ЦИК за изборите?