Димитър Кузманов стартира с чиста победа на Чалънджър в Италия

20:48, 08.05.2023
Чете се за: 02:22 мин.
димитър кузманов извоюва първи успех българия рюа купа дейвис
Снимка: БФ Тенис

Българският тенисист Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира от сериите Чалънджър на клей във Франкавила ал Маре, Италия, след като на старта надигра в два сета чеха Далибор Свърчина.

Втората ни ракета се наложи с 6:4, 6:4 в мач, който продължи близо два часа, а Мико трябваше да поработи сериозно за успеха.

Двубоят започна много трудно за Кузманов, който в началните минути инкасира два пробива и набързо се оказа догонващ с 0:3. Отговорът на националът ни за Купа "Дейвис" не закъсня и на свой ред той спечели следващите три гейма, изравнявайки резултата при 3:3. В следващите минути българинът изглеждаше като по-опасният от двамата тенисисти на корта и в крайна сметка стигна до нов пробив в десетия гейм, който му позволи да затвори първата част с 6:4.

Вторият сет пък започна по мечтан начин за Мико, който поведе с 3:0 след един пробив, но Свърчина не се предаде и възстанови равенството при 4:4. Все пак втората ни ракета не допусна да се стигне до обрат и отново проби своя съперник в решителния десети гейм, за да стигне до крайния успех, материализирайки своя трети мачбол.

По този начин поставеният под №6 в основната схема Димитър Кузманов вече е във втория кръг във Франкавила, където го очаква мач срещу италианеца Лоренцо Джустино, който елиминира със 7:5, 6:1 опитния казахстанец Михаил Кукушинк.

Мачът между Кузмано и Джустино ще бъде общо пети помежду им, като до този момент резултатът е 2-2 победи.

Проверка на БНТ: Защо парите за втора пенсия намаляват?