Градският транспорт по закон трябва да изпълнява държавни задачи. Той трябва да вози безплатно или при преференциални условия пенсионери, ученици и студенти и така нататък, за което държавата трябва да си плати. Това каза в "Още от деня" президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.
"Този спор е безконечен колко пари дължи държавата, защото никой никога не си е направил труда да разбере колко хора се возят при преференциални условия", добави той.
По думите му тази година държавата е добавила 17 млн. лева, които не са стигнали за изпълнението на тази задача.
"Тези 15 млн. лева, които бяха добавени, като че ли изравниха нещата“, смята Манолов.
Вижте целия разговор във видеото.
Само 7% от българите виждат САЩ като съюзник, сочи проучване на Европейския съвет за външна политика
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Евтаназирани са всички животни от фермата в Първомай, в която беше установено огнище на шарка
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет