Коментар за "Светът и ние"
Европейският съюз заплаши да преразгледа споразумението за сътрудничество с Израел с оглед на действията му в Газа. Великобритания също втвърди тона към Тел Авив.
Премиерът Киър Стармър описва ситуацията в Ивицата като непоносима и каза, че ще прекрати преговорите за ново търговско споразумение с Израел. Еврейската държава отхвърли критиките с мотива, че показват пълно неразбиране на сложната реалност.
Вижте разговора в "Светът и ние" с бившия външен министър Николай Младенов, който беше и специален координатор на ООН за мирния процес в Близкия изток.
Нова размяна на удари САЩ–Иран: Петролът отново тръгна нагоре, преговорите са в застой
Възстановяването на мира в региона на Близкия изток ще укрепи стабилността на Европа, каза Румен Радев на среща с министъра на отбраната на Ливан
ЕС одобри нови строги правила за мигранти: Създават се центрове за връщане извън блока
Иранска ракетна и дронова атака затвори международното летище на Кувейт