Арабският комитет за интегриране в България и представители на политическа партия "АБВ" провеждат днес дискусия за свободата на словото. Темата на срещата е интеграцията на арабските граждани, които живеят в Европейския съюз.
Амор Хаджи, член на УС на Арабския комитет за интегриране в България: "Ние се стремим да ги интегрираме в българското общество. От гледна точка на интеграцията какво правим, или какво бихме могли да направим, ние сме в помощта на всички органи в България."
Румен Петков, ПП АБВ: Това, което ни събира днес, е общата воля. Стремежът ни да гарантираме не просто съвместния ни добър начин на живот, но да гарантираме противопоставянето срещу уродливи явления, нетипични за нормалния човешки разум, от които по същество страдаме всички и терорът е първенстващо явления в този смисъл."