Дирекцията за национален строителен контрол сигнализира Върховната административна прокуратура за издадени незаконосъобразни разрешителни за поставянето на пет преместваеми обекта на плаж "Смокините-север". Един от тях е заведението, изграждащо се в момента, нашумяло с т.нар. "бетонни пети".
Според Строителния надзор в одобрените инвестиционни проекти е посочено, че на ивицата ще се извършва сглобяемо строителство, което по Закона за устройство на териториите се води монтажен строеж, а не преместваем обект.
Документите са издадени от главният архитект на Община Созопол и според ДНСК те дават право извършването на строителство на територията на плажа, създавайки впечатление, че обектите ще са преместваеми.
РДНСК - Бургас е изпратила и покана за съставяне на актове на главния архитект за административни нарушения и наказания за незаконосъобразно издадените разрешителни.
Автор: Давид Сукнаров
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите