Всички медици, които работят във Видинската болница, ще бъдат тествани за COVID-19. Тестването на персонала във Видинската болница започна с 53 проби. Вчера бяха направени тестове на още 40 души, заяви за "Денят започва" Ивета Найденова, прокурист, МБАЛ „Света Петка“ - Видин.
Ивета Найденова, прокурист, МБАЛ „Света Петка“ - Видин: Медицинският персонал на болницата е 380 души, до края на седмицата ще бъдат готови пробите на всички. Установените случаи на заболели медици са 15. Голямата група от 9 човека е от отделението по нервни болести. Другите заболели са лекар и фелдшер от спешно отделение, лаборантка, медицинска сестра и санитарка. Това затруднява работата особено в отделението по нервни болести. Налага се работата на неврологичното отделение временно да се спре. В този период от време болницата в Лом ще поеме пациентите.
Лични предпазни средства и дезинфектанти има достатъчно, увери Найденова.
Засега болницата се справя, нямаме финансови проблеми, но другият месец ще бъде трудно заради това, че няма планови операции.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?