Американският президент отмени политиките на Калифорния за отработените газове
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че "в близко бъдеще" може да вдигне съществуващите мита от 25% върху колите, внасяни в Съединените щати, за да стимулира националното производство.
Той отбеляза, че от въвеждането на ставките в началото на месец май, инвестициите в американския автомобилен сектор и индустрията като цяло са нарастнали. Според Тръмп това е знак, че политиката му е правилна.
Той подписа три резолюции, приети от Сената, които отменят особените права на щата Калифорния за въвеждане на електрически коли и постепенно премахване на продажбите на двигатели с вътрешно горене до 2035 г.
Тръмп определи автомобилната регулация на Калифорния като "катастрофа за страната". На този фон той сподели, че харесва марката на Илън Мъск, който изрази съжаление за някои от нападките си срещу държавния глава.
Арабистът проф. Владимир Чуков: На всички ни се иска споразумението между САЩ и Иран да е устойчиво
САЩ и Иран подписаха електронно меморандум за прекратяване на огъня в Близкия изток
Среща на върха на Г-7 в Евиан: Украйна и отварянето на Ормузкия проток са сред темите
МВнР извикаха временно управляващия посолството на Република Северна Македония у нас заради подпалените дипломатически автомобили
Иван Василев: Над 30% от обществените поръчки са спечелени при участие само на една фирма
Институтът „Ройтерс“: БНТ е телевизията с най-високо обществено доверие в България