Дортмунд се възползва от грешката на шампионите и скъси разликата

дортмунд възползва грешката шампионите скъси разликата
18:41, 13.02.2022

Борусия Дортмунд победи Унион Берлин с 3:0 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Марко Ройс бе точен на два пъти, а Рафаел Герейро оформи крайния резултат.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута. Марко Ройс стреля по трева. Само седем минути по-късно германецът удвои аванса на тима си. След поредица от финтове той преодоля стража на столичани, за да се разпише в празната врата.

След почивката Рафаел Герейро подпечата успеха на своя отбор със силен удар, отбил се в лявата греда.

Домакините се опитаха да отбележат почетно попадение на стадион "Ан дер Алтен Фьорстерай". Кевин Мьохвалд изпрати топката в противниковата врата, но попадението бе отменено заради нарушение след преразглеждане с ВАР.

След загубата на Байерн Мюнхен от Бохум с 2:4 разликата между двата тима е шест точки. Борусия Дортмунд остава на втората позиция с актив от 46 точки. Унион Берлин заема 7-ото място в подреждането с 34 пункта.

Стойчо Младенов: Гриша Ганчев цели да направи стадион и шампионски отбор