Два гола на Гираси вдъхновиха Щутгарт за успех срещу Волфсбург

23:23, 02.03.2024
два гола гираси вдъхновиха щутгарт успех волфсбург

Отборът на Щутгарт регистрира своя успех №16 от началото на сезона в Бундеслигата, след като в двубой от 24-ия кръг спечели с 3:2 при визитата си на Волфсбург.

Мачът започна отлично за "швабите", които имаха нужда от само 14 минути, за да поведат в резултата, а точен за тях беше дежурният им голмайстор дотук през кампанията Серху Гираси.

Преднината на гостите се задържа да началните минути на второто полувреме, когато в 50-ата Йоаким Мееле беше точен за 1:1 с диагонален изстрел.

Секунди по-късно обаче датският национал се превърна от герой в грешник за "вълците", тъй като именно той събори в наказателното поле Енцо Мийо, а Серху Гираси вкара отсъдената дузпа, за да възстанови аванс на своя тим.

В 77-ата минута дойде и моментът на Йоша Вагноман, който с прецизен удар по тревата реализира третото попадение за "швабите", правейки резултата 3:1.

До края домакините намериха сили само да върнат един гол чрез Лукас Нмека в 83-ата минута, с който бе фиксирано и крайното 3:2 в полза на гостите.

Така Щутгарт вече има в актива си 50 точки и продължава да бъде комфортно на третото място в подреждането, докато Волфсбург е на 13-ата позиция с 25 пункта.

Слави Бинев пред БНТ: Криво ми е, че Калина Бояджиева няма да участва на олимпийската квалификация