Голям пожар гори в центъра на София, в кооперация на улица "Хан Аспарух" и бул."Витоша".
Загинали са две жени, потвърдиха от пресцентъра на пожарната. Мъж е откаран в тежко състояние в "Пирогов".
15 човека са евакуирани от сградата.
Пожарът към момента е овладян, продължава да се работи по потушаването му. Няма опасност за съседните сгради, съобщи пред БНТ Красимир Димитров от Столичната община.
Той допълни, че има готовност за настаняване в други жилища на хората от засегнатите апартаменти.

Сигналът за пожара е подаден след 5.30 ч. сутринта. По първоначални данни огънят е тръгнал от жилище на четвъртия етаж.
Районът е отцепен. Причините за пожара все още остават неясни.
Репортери: Ц. Николова, К. Гаров
Още снимки от мястото на инцидента вижте в галерията от БГНЕС
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?