Този парламент е с ниска легитимност, поради ниската активност на изборите. Това заяви в "Денят започва с Георги Любенов" Екатерина Захариева от ГЕРБ.
Тя призова вътрешния министър Бойко Рашков да каже има ли започнати производства за купуване на гласове и ако да - срещу кои хора, тъй като по думите ѝ през цялото време се е внушавало, че това е срещу ГЕРБ, за да се изплашат хората.
По думите ѝ има задкулисна договорка с участието на ДПС, а по-късно са поканени и БСП.
Съдебната реформа трябва да се води професионално, без емоции, призова Захариева.
"Ако си мислим, че утре ще заменим едни хора, тези във ВСС или главния прокурор, с други, и всичко ще бъде прекрасно и чудесно, това няма да се случи", заяви тя.
Вижте целия разговор във видеото.
Гледайте повече теми от "Денят започва с Георги Любенов"
Росен Желязков върна на президента мандата за съставяне на правителство неизпълнен
Валери Жаблянов: БСП трябва да излезе с ясни ангажименти към българските избиратели
Костадин Костадинов: Къде е реакцията на нашите партньори от ЕС след нападението на посолството ни в Скопие?
Българският посланик в Скопие след нападението: Безнаказаността не допуска превенция, а насърчава посегателствата
"Дейли Мейл": Българка, източила 54 млн. паунда, е на свобода и отново получава помощи
РЗИ - Варна предлага да бъде обявена грипна епидемия в областта от 14 януари
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме