Турският президент инспектира подготовката за първата молитва в "Света София", която ще бъде отслужена в петък.
Очаква се на нея да присъстват около 1000 души. Това е първото посещение на Ердоган в Света София, след като преди 9 дни с президентски указ беше променен статута й от музей на джамия. Молитвата в петък съвпада с годишнината от Лозанския договор, който определя суверенитета и границите на Турция.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата