Ерлинг Холанд донесе първата шампионатна победа на Манчестър Сити на стадион "Тотнъм Хотспър"

По този начин шампионът на Англия оглавява класирането преди последния кръг от сезона

23:57, 14.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
манчестър сити осигури комфортен аванс два гола първия мач копенхаген

Манчестър Сити победи Тотнъм с 2:0 в отложен мач от 34-ия кръг на Висшата лига. По този начин шампионът на Англия оглавява класирането преди последния кръг от сезона.

През първото полувреме на стадион "Тотнъм Хостпър" в Лондон двата отбора си размениха по един точен удар. След слабо изчистване на топката Пиер-Емил Хойберг изведе Фил Фодън сам срещу Гилермо Викарио. Стражът на "шпорите" спаси удара на английския национал.

След почивката възпитаниците на Хопеп Гуардиола побързаха да открият резултата. В 52-ата минута Ерлинг Холанд засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване във вратарското поле на Кевин де Бройне. Норвежкият нападател отбеляза първия гол за "гражданите" на този стадион във Висшата лига.

След сблъсък между Кристиан Ромеро и Едерсон, бразилският страж на гостите бе заменен от Щефан Ортега. Вратарят изрази недоволството си, като изрита бутилките за вода на резервната скамейка. Смяната на Гуардиола обаче се оказа ключова в по-късен етап от сблъсъка.

В края на двубоя Мануел Аканджи можеше да подари гол на Тотнъм. След като се централният защитник се подхлъзна, Хюн-Мин Сон се откъсна сам срещу вратаря. Стражът на шампионите обаче спаси удара му по земя.

В първата минута на добавеното време гостите сложиха точка на спора. Резервата Жерему Доку бе повален в противниковото наказателно поле от Педро Поро. Ерлинг Холанд удвои головата си сметка с точно изпълнение.

Манчестър Сити оглави класирането с актив от 88 точки. Тотнъм остава на 5-ото място с 63 пункта.